PROTIPROUD


Principem plavání v protiproudu je vytvoření proudu vody, který vám umožní plavat na místě v bazénu. Princip fungování je následující: voda v bazénu je nasávána přes sací trysku a vytlačována zpět do bazénu vyšším tlakem.

Existují dvě hlavní koncepce protiproudých plaveckých systémů: systém integrovaný do bazénu nebo systém integrovaný do filtrační jednotky.

Protiproudý plavecký systém instalovaný v tradičních zděných bazénech s potrubím kolem bazénu se nejčastěji plánuje před výstavbou bazénu. Tlak potřebný pro protiproudé plavání se získá instalací dalšího čerpadla.

Do bazénů vybavených filtrační skupinou se možnost protiproudového plavání integruje mnohem snadněji, protože stačí nainstalovat čerpadlo s vyšším průtokem nebo dvourychlostní čerpadlo, které umožňuje standardní průtok pro filtraci bazénové vody a vyšší průtok pro protiproudové plavání. Bazény vybavené filtrační jednotkou mají také tu výhodu, že tuto možnost lze začlenit později, pokud to počáteční rozpočet neumožňuje. Stačí si vybrat model filtrační jednotky vybavený touto možností a nainstalovat čerpadlo, které zajistí dostatečný tlak.

Nejnovější inovativní protiproudé plavecké modely jsou příslušenstvím, které se montuje přímo na filtrační skupiny. Například JD Aqua Jet's, vyvinutý společností Piscines Desjoyaux, se instaluje pomocí matice na výtlačné hrdlo filtrační jednotky. Stačí nainstalovat trysku odpovídající intenzitě plavání, které chcete provozovat (sportovní plavání s tryskou "Dolphin" nebo relaxační plavání s tryskou "Turtle"), a to jednoduchým otočením o ¼. Tuto možnost lze zapnout a vypnout pomocí pneumatického ovládacího tlačítka přístupného z bazénu. Dalším pozitivním bodem je, že tuto možnost lze instalovat na všechny filtrační skupiny vybavené dvourychlostním čerpadlem nebo čerpadlem P25.

S čerpadly JD Aqua Jet's vám společnost Piscines Desjoyaux umožňuje využívat výhod protiproudé plavecké varianty s bezkonkurenčním poměrem kvality a ceny!
Mám zájem o protiproud!