ELEKTROLÝZA


Co je chlorátor soli?

Věděli jste, že ošetření solí je vlastně ošetření chlórem? Často se přikláníme k názoru, že právě sůl působí jako dezinfekční prostředek proti řasám a dalším bakteriím přítomným v bazénu. Nicméně aktivní složkou produkovanou elektrolyzérem díky soli přítomné v bazénu je skutečně chlór .
Chlorátor slané vody je zjednodušené automatizované a nepřetržité řízení úpravy vašeho bazénu. Tedy s koncentrací 4 g soli/litr vody, zařízení produkuje množství chlóru potřebné ke sterilizaci vody ve vašem bazénu. Toto řešení umožňuje výrobu plynného chlóru, ze soli, potřebného pro rovnováhu bazénové vody.
Elektrolyzéry jsou vybaveny: – skříní, jejíž instalace se doporučuje v technické místnosti nebo pod přístřeškem, – elektrolyzérem (titanové desky), který dokonale pasuje do výtlačného potrubí filtrace Desjoyaux.

Slaná voda prochází článkem a elektrochemická reakce přeměňuje sůl na chlór. Snadno se používá, zařízení bude udržovat konstantní produkci tím, že se přizpůsobí změnám parametrů vody. Vytvořený chlór zničí bakterie přítomné ve vodě vašeho bazénu a poté, co je vystaven UV záření, se změní zpět na sůl.
Jak jste jistě pochopili, množství soli se průběžně regeneruje a váš bazén je účinně ošetřen.


Výhody elektrolyzéru

- Solný chlorátor automaticky ošetří váš bazén a zbaví vás pomalých chlorací, které obvykle probíhají týdenním přidáváním pomalých chlórových oblázků. Tento proces omezuje riziko chyby dávkování.
– Je to ekologické a ekonomické zařízení, protože nevyžaduje přidávání dalších chemických přípravků.
– Má všechny výhody chlóru, který zůstává nejlepší úpravou pro bazény bez jeho nevýhod (nenapadá pokožku, ani oči, – Velmi jednoduchá obsluha, protože do bazénu stačí nasypat sůl a ihned jakmile se rozpustí, spusťte své zařízení – Chlorátor soli lze instalovat na bazény o maximálním objemu 100 m3.méně zápachu chlóru)

Pro optimální provoz chlorátoru se doporučuje zajistit, aby:
– pH vody bylo mezi 7,00 a 7,4.
– Hladina soli přítomná ve vodě je uvedena v návodu ke spotřebiči: jako obecné pravidlo -> 4 g/l (minimálně 3,2 g/l)
– Teplota vody je vyšší než 15 °C s rizikem degradace článku . V zimě se doporučuje zařízení vypnout.
– Úroveň alkality je mezi 8 a 15 mg /l. • Dávka stabilizátoru je 50 mg/m3.
– Hladina stabilizátoru je 50 mg/m3
– Doba filtrace a nastavení zařízení jsou upraveny tak, aby umožňovaly hladinu chlóru mezi 0,5 a 2 g/m3

Solný chlorátor je tedy komfortní vybavení, které zjednodušuje údržbu vašeho bazénu. Jedná se o zařízení, které je ekonomické , ekologické a kompatibilní s většinou soukromých bazénů.


Mám zájem o elektrolýzu